Гіалуронова кислота (також відома як гіалуронан) - це полісахарид, який міститься майже в кожній клітині вашого тіла. Основна його функція полягає у зменшенні тертя в суглобах, підтримуючи їх плавний рух, а також підтримку змащення очей. Це також важлива частина вашої шкіри, яка діє як природна підтримка вашої дерми, доставляючи поживні речовини та підтримуючи вологість, витягуючи воду з вашого організму. Насправді ваша шкіра поглинає більшу частину гіалуронової кислоти, що становить половину загальної кількості.
Ваше тіло може виробляти гіалуронову кислоту за допомогою ферменту під назвою синтаза гіалуронової кислоти. Фермент поєднує два цукри, D-глюкурональну кислоту та N-ацетилхлюкозамін для отримання кислоти.
Окрім виробництва власної гіалуронової кислоти, ви можете отримати її з їжі. М’ясо, що працює на траві, особливо свинина, птиця та яловичина, багатий на цю кислоту. Використання кісткового бульйону з цього м'яса також є корисним способом отримання цієї кислоти.
Крім того, певні продукти можуть допомогти синтезувати та оптимізувати вироблення гіалуронової кислоти у вашому організмі. Продукти, багаті вітаміном С, такі як спеції та цитрусові, є примітними. Продукти, багаті на магнію, також корисні. Темно -зелені листя, горіхи, квасоля, авокадо та банани - ваш найкращий вибір у цьому плані, оскільки дефіцит магнію був пов'язаний з порушеннями гіалуронової кислоти.
Історія гіалуронової кислоти
Гіалуронова кислота вперше була виявлена в склоподібному тілі коров’ячого ока в 1934 році доктором Карлом Мейєром, біохіміком німецького з Колумбійського університету. Під час експериментів він дізнався, що саме ця речовина допомогла око зберегти його форму, і припустив, що вона може мати терапевтичне застосування.
Протягом 40 -х років було встановлено, що гребінці півня стали багатими гіалуроновою кислотою у відповідь на тестостерон. Доктор Андре Балаш, угорський вчений і світовий лідер у галузі офтальмологічної біохімії, який також працював в Колумбійському університеті, зробив це відкриття. А оскільки гребені були більш численними порівняно з коров’ячими очима, вони стали кращим джерелом гіалуронової кислоти з економічних причин.
Ще один спосіб отримання гіалуронової кислоти ззовні - це бактерії. Вчені дізналися, що бактерії стрептококів груп А і С мають здатність виробляти гіалуронову кислоту. У світлі цього відкриття вчених ферментують та витягували гіалуронову кислоту для очищення. З часом інші дослідники виявили, що такі штами, як Agrobacterium, E.Coli, Bacillus та Lactococcus, також можуть бути використані для отримання гіалуронової кислоти.
Різне використання та потенційні переваги гіалуронової кислоти
Дослідники вважають, що з віком здатність вашого організму виробляти гіалуронову кислоту знижується, що збільшує ризик певних станів, пов'язаних з цією сполукою. У таблиці нижче представлені кілька прикладів захворювань, пов'язаних з проблемами у виробництві гіалуронової кислоти:
• Фіброміалгія - Цей стан іноді позначається високим рівнем гіалуронової кислоти в крові, особливо вранці, так що деякі припускають, що одним із методів діагностики фіброміалгії може бути вимірювання рівня цивільного коду в крові.
Однак, оскільки рівні зростають і падають, нормалізація ваших рівнів за допомогою цивільного кодексу може бути одним із способів забезпечення зцілення та полегшення симптомів.
• Остеоартрит - гіалуронова кислота швидко стає популярним підходом до лікування остеоартриту. Згідно з одним із досліджень, було встановлено, що кислота є корисним інструментом, який допомагає послабити симптоми цього запального стану.
• Сухі очі. У дослідженні, опублікованому в Журналі Американської академії оптометрії, дослідники припустили, що гіалуронова кислота може допомогти полегшити сухі очі, особливо у важких випадках.
• Здоров'я шкіри - гіалуронова кислота може допомогти вашій шкірі зволожувати та зробити її більш міцною, гладкою та еластичною. Ось чому ви помітите, що багато засобів по догляду за шкірою включають його як інгредієнт.
• Глаукома. За молекулярним баченням Дані медичного журналу Zrivnia gialuronian кислота може бути первинним -боніотичним Zbilshiti Risik, відро глаком.
• Пролапс мітрального клапана (MVP) - MVP виникає, коли мітральний клапан листя у вашому серці виступає в ліве передсердя під час скорочення, що, хоча, як правило, не загрожує життю, може викликати біль у грудях, втомі та запаморочення. Цей стан зазвичай пов'язаний з дефіцитом магнію; Збільшення магнію, що, в свою чергу, збільшує рівень гіалуронової кислоти, може допомогти при симптомах MVP.
Продукти, які можуть збільшити виробництво гіалуронової кислоти
Зрозуміло, що гіалуронова кислота відіграє важливу роль у ваших щоденних функціях тіла, і тому виникає питання про його оптимальну квитанцію для вашого тіла. Найкращий спосіб - через дієту. Відомо, що деякі продукти мають хороші джерела гіалуронової кислоти, а інші можуть допомогти збільшити її виробництво. Можна рекомендувати наступні продукти:
• М’ясо, їжа - у більшості видів м’яса худоби, таких як яловичина, індичка, свинина, ягня та курка, містить велику кількість гіалуронової кислоти. Ви можете зробити бульйон з кісток, хрящів та зв’язок, щоб отримати цю речовину.
• Коріння. Вважається, що люди похилого віку в японському селі Юзуріхар, розташованому біля Токіо, залишаються здоровими завдяки їх раціону, який в основному складається з крохмалистих кореневих культур, таких як картопля (як звичайна, так і солодка), Імоджі (картопля).
Тим не менш, не їжте ці продукти постійно - крохмаль - це тип вуглеводів, які можуть призвести до збільшення ваги при надмірному використанні. Рекомендується зменшити споживання їжі та диверсифікувати дієту, використовуючи інші фрукти та овочі.
• Продукти, багаті вітаміном С - вважається, що аскорбінова кислота відіграє важливу роль у виробництві гіалуронової кислоти. Ваш найкращий вибір включає червоний, жовтий та помаранчевий солодкий перець, цитрусові та трави, такі як петрушка та кінза.
• Продукти, багаті магнієм - цей мінерал може допомогти синтезувати вироблення гіалуронової кислоти. Продукти з високим вмістом магнію включають банани, яблука, авокадо, помідори, дині, груші та персики. Вони також багаті іншими поживними речовинами, які можуть допомогти в подальшій оптимізації вашого здоров’я.
Але що робити, якщо ви все ще страждаєте від симптомів захворювання, пов’язаного з аномаліями гіалуронової кислоти? Тоді, можливо, настав час подумати над тим, щоб прийняти добавки, щоб полегшити вашу поточну ситуацію.
Трохи думки, перш ніж приймати добавку гіалуронової кислоти
Хоча є ймовірність, що добавки з гіалуроновою кислотою можуть принести користь вашому здоров’ю, люди, які страждають від певних захворювань, не рекомендується використовувати ці добавки. Сюди входять ті, хто / має:
• Підвищена чутливість або алергія на птицю та / або яйця
• В даний час приймає ліки, які впливають на згортання крові, такі як варфарин та аспірин
• Страждає на порушення згортання крові, наприклад, гемофілія
• Якщо інфекція або шкірна хвороба поблизу ураженого суглоба нещодавно розвинувся
Вагітні та годуючі жінки також повинні уникати прийому добавок з гіалуроновою кислотою. В даний час є дуже мало даних про те, як це може вплинути на вашу дитину та якість виробленого грудного молока. Знову ж таки, щоб бути в безпеці, не слід приймати таких добавок. Натомість їжте за допомогою дієтичних варіантів, які згадуються вище.
Безпечна дозування гіалуронової кислоти
Клініка Клівленда рекомендує приймати добавки гіалуронової кислоти лише дорослим старше 18 років. 50 мг слід приймати один або два рази на день під час їжі.
Якщо ви плануєте використовувати гіалуронову кислоту для поточного стану, ваш лікар може порекомендувати більш високу дозування. Що стосується остеоартриту, вас можуть попросити приймати дозу 80 міліграмів щодня протягом восьми тижнів, а також ін'єкцію 20 міліграмів раз на тиждень протягом трьох тижнів. Сухе око можна зменшити при використанні очних крапель з гіалуроновою кислотою 0,2 відсотка три -чотири рази на день протягом трьох місяців.
Перш ніж купувати будь -який тип добавки з гіалуроновою кислотою, рекомендуємо спочатку відвідати лікаря, щоб отримати рекомендації щодо найкращої дози для вашого організму. Це може допомогти вам визначити можливі ризики та ускладнення, якщо ви приймаєте інші ліки та / або в даний час у вас є захворювання, яке лікується.
Можливі побічні ефекти прийому гіалуронової кислоти
В даний час є дуже мало інформації про побічні ефекти добавок гіалуронової кислоти у здорових людей, і передбачається, що цей тип продукту може бути добре переноситься людським організмом. Хоча ця інформація може здатися обнадійливою, вам слід відвідати лікаря, перш ніж приймати її з міркувань безпеки.
З іншого боку, якщо ви вирішите взяти гіалуронову кислоту в інших формах, наприклад, ін'єкційна або продукт догляду за шкірою, можуть виникнути певні побічні ефекти. За даними клініки Майо, ін'єкція гіалуронової кислоти в уражену суглоб може спричинити проблеми з рухом, обмеженням м’язів та болем у суглобах після процедури.
Менш поширені ефекти включають набряк або почервоніння на суглобах. Крім того, майте на увазі, що існує дуже невелика ймовірність того, що ви можете розвинути більш серйозні ускладнення, такі як кровотеча, пухирі, біль та зміна кольору шкіри на місці ін'єкції.
Що стосується засобів догляду за шкірою з гіалуроновою кислотою, єдиний побічний ефект, про який ви повинні знати, - це сухість. Крім того, в даний час немає суттєвих побічних ефектів. Якщо у вас є сухість при використанні цього типу засобів по догляду за шкірою, ви можете нанести інший зволожуючий крем.
Хоча добре відомо, що гіалуронова кислота не викликає значних побічних ефектів, все ще важливо бути пильним. Якщо у вас є щось незвичне після прийняття капсули, використання вершків або ін'єкції, негайно зверніться до лікаря.