Ви знаєте, як доглядати за шкірою: очищайте, тонізуйте, зволожуйте, наносьте сонцезахисний крем і, можливо, пробуйте кілька інших процедур, таких як маски або антивікові засоби. Серед безлічі можливостей (і продуктів), які допоможуть вашій шкірі мати кращий вигляд, є кілька поживних речовин, які справді потрібні шкірі, і вітамін А є однією з них. Незалежно від того, чи отримуєте ви його зі свого раціону, чи у вигляді крему для зовнішнього застосування, захисні та поживні властивості А, а також поживні речовини, які ваше тіло використовує для його приготування, допомагають підтримувати шкіру здоровою, пружною і сяючою.
На відміну від багатьох інших поживних речовин, вітамін А є групою сполук, яка включає його активні форми (ретиналь, ретинол і ретиноєву кислоту) та інші каротиноїди провітаміну А, такі як бета-каротин. Бета-каротин (та інші каротиноїди) - це форма вітаміну А, яку ми отримуємо безпосередньо з рослинної їжі, яку ми їмо. Попередньо сформовані або активні форми містяться в кормах для тварин. У нашому організмі бета-каротин перетворюється на ретинол у формі вітаміну А.
Ось що відбувається, коли ви годуєте організм вітаміном А:
ВІТАМІН А - ЗАХИЩАЄ ВІД ШКОДИ УФ І УПОВІЛЬНЮЄ.
Більша частина Вашого споживання вітаміну А надходить із продуктів, багатих на бета-каротин і каротиноїди провітаміну А, які є потужними антиоксидантами. Вони не тільки пригнічують вільні радикали, які розщеплюють колаген (опорна структура вашої шкіри) і сприяють появі тонких ліній і обвислої шкіри, вони також знижують чутливість шкіри до сонця, забезпечуючи певний природний захист від почервоніння і пігментації, викликаних сонцем.
Ретинал, ретинол і ретиноєва кислота важливі для виробництва і росту клітин. Вітамін А також стимулює фібробласти - клітини, що відповідають за розвиток тканини, яка зберігає шкіру пружною і здоровою - у глибоких шарах шкіри. Оскільки вітамін А і каротиноїди відіграють таку велику роль у рості клітин і тканин, недостатнє споживання може призвести до ослаблення шкіри, спричиняючи проблеми, починаючи від сухості та закінчуючи ранами, які загоюються повільніше.
ВІТАМІН А ЗАХИЩАЄ ВІД ІНФЕКЦІЇ.
Ваша шкіра є важливою частиною вашої імунної системи; Думайте про це як про вишибалу вашого тіла - першу лінію захисту від бактерій, забруднювальних речовин та інфекції. Стимулюючи вироблення клітин, вітамін А допомагає зміцнити цей бар'єр, захищаючи ваш колір обличчя від шкідливих подразників, які намагаються атакувати поверхню.
СКІЛЬКИ ВИ ПОВИННІ ОТРИМУВАТИ ВІТАМІНУ А?
Жінки повинні прагнути до 700 мкг вітаміну А на день, тоді як чоловіки повинні отримувати 900 мкг. Яйця і молочні продукти є чудовими джерелами вітаміну А, тоді як апельсинові та зелені листові овочі, як-от солодка картопля, морква, диня і шпинат, завантажені бета-каротином, який ваш організм використовуватиме для вироблення всіх необхідних йому речовин. Якщо ви розглядаєте добавку, спочатку поговоріть зі своїм лікарем; Як і більшість жиророзчинних вітамінів, вітамін А може накопичуватися у вашому організмі, якщо ви споживаєте занадто багато. Виберіть вітамін А, отриманий із провітаміну А (наприклад, бета каротин), щоб знизити ризик. Прагнучи отримати рекомендовану кількість через продукти, багаті бета-каротином, ви з меншою ймовірністю перестараєтеся з цим.
Ось що відбувається, коли ви застосовуєте вітамін А місцево:
ЗАСТОСУВАННЯ РОЗГЛАДЖУЄ ЗМОРШКИ.
Вітамін А у формі ретинолу (міститься в безрецептурних препаратах) і ретиноєва кислота (міститься в кремах, що відпускаються за рецептом) є перевіреними борцями зі зморшками і рекомендаціями багатьох дерматологів щодо боротьби з ознаками старіння. Дослідження показали, що ці інгредієнти здатні стимулювати вироблення колагену: коли колаген ушкоджується через вплив ультрафіолету та інших чинників, з'являються зморшки, дуже схожі на тріщини в слабкій основі. Ретиноїди «вмикають» клітини, що відповідають за вироблення нового колагену, зміцнення вашої шкіри і заповнення тонких ліній під поверхнею, щоб шкіра мала більш гладкий вигляд. Одне дослідження показало, що після використання рецептурного крему з вітаміном А протягом 10-12 місяців учасники помітили значно меншу кількість зморшок, а медичні експерти відзначили 80-відсоткове збільшення колагену.
ВІТАМІН А НАДАЄ ТОН ШКІРІ.
Креми з вітаміном А можуть допомогти висвітлити спричинені сонцем коричневі плями та підвищити сяйво шкіри двома способами: по-перше, шляхом збільшення та нормалізації обороту клітин шкіри, що допомагає позбутися пігментованих, пошкоджених і шорсткуватих клітин, звільняючи місце для здоровіших клітин та даючи змогу світлу світитися, відображаючись більш рівномірно. По-друге, ретиноїди можуть блокувати фермент, необхідний для виробництва меланіну (пігменту), що також допомагає надати сяючому кольору обличчя рівний тон.
ЦЕ ОЧИЩУЄ АКНЕ.
Прищі утворюються, коли пори забиваються мертвими клітинами шкіри, бактеріями та олією, забезпечуючи ідеальний ґрунт для розмноження вугрів Propionibacterium, поширених бактерій, відповідальних за плями. Коли креми з вітаміном А стимулюють клітинний обмін, той самий процес відбувається всередині самих пор, допомагаючи сповільнити вироблення олії та зберегти пори чистими.
ОБИРАЮЧИ КРЕМ ІЗ ВІТАМІНОМ А
Якщо ви вирішили спробувати безрецептурний крем з вітаміном А, зверніть увагу на ретинол у списку інгредієнтів, а не на ретинілпальмітат, слабшу версію вітаміну. Ретинол не такий ефективний, як ретиноєва кислота, що відпускається за рецептом, тому результати можуть зайняти більше часу, але він також менш подразнює чутливу шкіру. На жаль, креми з вітаміном А зазвичай спричиняють почервоніння, чутливість і сухість, лущення шкіри доти, доки ви не звикнете. Щоб звести до мінімуму ці побічні ефекти, почніть з нанесення всього лише кількості в розмірі гороху на обличчя щоночі або кожні дві ночі протягом декількох тижнів; Потім нанесіть простий зволожувальний крем без запаху. Поступово збільшуйте обсяг використання на ніч.
Обов'язково використовуйте сонцезахисний крем і вдень; Актуальні ретиноїди можуть підвищити чутливість вашої шкіри до ультрафіолетового випромінювання. Уникайте ретинолу і ретиноїдів, якщо ви вагітні; Ви можете поговорити зі своїм дерматологом про інші варіанти, які безпечніші, поки ви очікуєте появи дитини.