Виділення причини випадіння волосся продовжує обговорюватися в науковому співтоваристві, оскільки, як видається, існує кілька чинників. Однак, імовірно, що дефіцит поживних речовин є великою частиною проблеми, особливо вітамінів групи В.
Повільне прогресуюче витончення волосся є поширеною скаргою, як у чоловіків, так і у жінок. Він часто згадується як андрогенна алопеція (АГА) і вражає половину всіх чоловіків і жінок віком 50 років.
Випадіння волосся може мати руйнівні наслідки для самооцінки, призводячи до депресії та невпевненості, але не обов'язково є неминучим результатом. З деякими змінами способу життя і деякими ретельно підібраними поживними речовинами ви можете розраховувати на міцне, здорове волосся.
ВОЛОССЯ І ВОЛОСЯНІ ФОЛІКУЛИ
Волосся вирощене з фолікула і побудоване з клітин, подібних до клітин нашої шкіри, яка складається в основному з білка кератину. Кровоносні капіляри, що оточують кожен фолікул, несуть живлення, необхідне для розмноження і росту волоскових клітин. Волосся росте в три етапи, відомі як анаген, катаген і телоген:
1. Анаген - це етап зростання і може тривати від тижня до року.
2. Катаген - відмирають волоскові клітини.
3. Телоген - це стадія відпочинку, яка триває від одного до трьох місяців.
У кожен момент часу втрачається тільки невелика кількість волосяних фолікулів, і в середньому ми втрачаємо близько 90 волосин на голові на день.
ЗДОРОВ'Я ВОЛОССЯ І ШКІРИ ГОЛОВИ
Здоров'я волосся залежить від циркуляції кореня та кількості поживних речовин і гормонів, присутніх у крові. Достатня кількість білка в раціоні також має особливе значення щодо міцності та еластичності волосся.
Погане живлення і кровообіг, отже, призведуть до поганого росту і стану волосся, тоді як збільшення припливу крові до цієї ділянки може посилити ріст волосся.
ПРИЧИНИ ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ
Дослідники ще не дійшли остаточної відповіді щодо причини випадіння волосся, але ось деякі з факторів:
Харчові Недоліки
Скальп має дуже високий оборот клітин волосяного фолікула, що вимагає постійного постачання поживними речовинами та енергією. Нестача калорій або дефіцит білків, вітамінів, мінералів і незамінних жирних кислот може призвести до випадіння волосся і структурних порушень.
Старіння
Фолікул має тільки обмежену кількість циклів. Після 40 років ріст волосся сповільнюється і не замінюється так швидко, як випадіння. Це призводить до витончення, а для декого - до ступеня облисіння або алопеції, яка спостерігається в обох статей, хоча серед жінок вона значно менш виражена.
Лікувальні процедури та ліки
Лікування раку, яке включає хіміотерапію і променеву терапію, впливає на випадання волосся. Побічні ефекти від деяких ліків спричиняють випадіння волосся.
Погане здоров'я кишківника
Дисбаланс кишкової флори, целіакії або чутливості до глютену може вплинути на здоров'я волосся.
Фізична або емоційна травма
Лихоманка, кровотеча, важкі захворювання, пологи і стрес можуть сприяти випаданню волосся.
Гормональні проблеми
Дисбаланс в андрогенах (чоловічих гормонах) пов'язаний з потоншенням волосся і виникає як у чоловіків, так і у жінок. Погана функція щитоподібної залози, а також гормональні зміни після вагітності та під час менопаузи можуть призвести до випадіння волосся.
Інші чинники
Погане здоров'я, хронічні захворювання, пухлини та алкоголізм можуть стати причиною ослаблення, випадіння або зміни кольору волосся. Хімічні речовини, що використовуються для фарбування, хімічної завивки або випрямлення волосся, можуть призвести до його ушкодження й ослаблення.
ЗАПОБІГАННЯ ВИПАДІННЮ ВОЛОССЯ
Ваше волосся має бути вашим вінцем, але як ви досягаєте сильних, блискучих пасм?
Регулярні стрижки в поєднанні із захисними кондиціонерами допоможуть, але ваше волосся також повинно живитися зсередини. Хороший запас поживних речовин необхідний для живлення волосяного фолікула, поліпшення кровообігу в шкірі голови і забезпечення будівельних блоків для сильного росту волосся.
Необхідні поживні речовини:
B ВІТАМІНИ
Здорове волосся залежить від комплексних вітамінів групи В, особливо біотину, В1, В3, В5 і В6, що містяться в м'ясі, цільнозернових і зелених листових овочах. Ця важлива група вітамінів життєво важлива для метаболізму жирних кислот, які потрібні для здоров'я і гнучкості клітинних мембран, зберігаючи волосся сильним і змазаним.
Дефіцит вітамінів групи В може сприяти недоїданню клітин волосяного фолікула. Зокрема, біотин необхідний для метаболізму амінокислот, які створюють кератин. Пацієнти з дефіцитом біотину часто мають алопецію. Дослідники виявили, що цей стан покращився з поступовим відростанням волосся після додавання 200 мкг біотину на день.
Майже половина добового біотину виробляється в кишечнику здоровими кишковими бактеріями. Дослідження показують, що дефіцит біотину може виникнути у людей з порушеною кишковою мікробіотою. З цієї причини люди зі схильністю до глютенової чутливості більш схильні до дефіциту біотину. Поповнення пробіотиками може бути корисним.
Біотин можна знайти в низці продуктів. Банани мають найвищу концентрацію, але більшість бобових (включно з арахісом і сочевицею) також багаті на біотин. Ті, у кого є обмеження в харчуванні або порушене травлення, можуть отримати користь від добре засвоюваних ліпосомальних формул, який доставляє поживні речовини безпосередньо до клітин, уникаючи складних проблем із травленням.
Вітамін C
Цей вітамін має вирішальне значення для виробництва і підтримки колагену, сполучної тканини у волосяних фолікулах. Його сильні антиоксидантні властивості також захищають клітини волосяного фолікула і прилеглі клітини кровоносних судин, які постачають поживні речовини і кисень у шкіру голови. У пацієнтів із глютеновою чутливістю часто виявляється дефіцит вітаміну С.
Знову ж таки, ліпосомальна форма вітаміну С дає організму більшу вигоду, оскільки ліпосоми можуть проходити через травну систему без ушкоджень, даючи змогу вітаміну С потрапляти безпосередньо в клітини, де він найбільше потрібен.
ОМЕГА 3 ЖИРИ
Вони важливі для підтримання шкіри голови та волосся змащеними та зволоженими. Низький рівень омега-3 може призвести до сухості, ламкості та тьмяності волосся. Жирна риба, годована травою яловичина і волоські горіхи є хорошими джерелами омега-3.
ПРОТЕІН
Білок необхідний для росту і відновлення всіх тканин організму, включно з волоссям. Ваше тіло потребує білка для виробництва кератину. Дієта з низьким вмістом білка може вплинути на тканини, багаті на кератин, сприяючи стоншенню і випаданню волосся.
ФАКТОРИ ЖИТТЯ
• кинути палити - кадмій у сигаретному димі може збільшити гормони, що сприяють випаданню волосся
• Вибирайте ніжні засоби для догляду за волоссям - уникайте перегріву та хімічних процесів.
• Масаж шкіри голови - регулярно масажуйте шкіру голови, щоб поліпшити приплив крові до волосяних фолікулів.
• Контрольний стрес - це порушує гормони і може вплинути на ріст волосся. Побудова регулярних занять йогою або медитацією може творити чудеса, знижуючи рівень стресу.
Трохи попрацювавши зсередини, кілька змін у способі життя і випадіння волосся з деякими добре засвоюваними поживними речовинами може стати справою минулого!