Меню Закрыть

UBIQUINOL (Убіхінол) - його переваги для здоров'я серця, доведено наукою

Убіхінол є відновленою формою коензиму Q10 (CoQ10). Ця форма використовується вашим організмом природним чином, і дослідження показують, що убіхінол найкраще підходить для вашого здоров'я, в першу чергу завдяки своїй чудовій біодоступності. Це особливо корисно для здоров'я вашого серця, оскільки зменшує маркери, пов'язані із запаленням, і діє як антиоксидант у крові, запобігаючи атеросклерозу (звуження артерій).

Статистика повідомляє, що хвороба серця забирає більше життів британців, ніж будь-яка інша хвороба, разом узята, включаючи всі види раку. За даними Британського кардіологічного фонду, щодня близько 7 мільйонів людей живуть із серцево-судинними захворюваннями (ССЗ), тоді як 435 людей гинуть від цієї хвороби та майже 200 людей помирають від серцевого нападу. У світлі цих статистичних даних не дивно, що статини, що використовуються для зниження рівня холестерину, є лікарським засобом, що найбільш широко призначається у Великобританії, і коштують близько 300 мільйонів фунтів стерлінгів на рік.

У той час як нам часто говорять про зміну раціону та способу життя для боротьби із серцевими захворюваннями, рідше можна почути про добавку, яка може змінити здоров'я нашого серця. Саме тут ми представляємо коензим Q10 (або CoQ10) та убіхінол

Що таке убіхінол і що він робить?

CoQ10 використовується для виробництва енергії кожною клітиною вашого тіла та життєво важливим для хорошого здоров'я, високого енергетичного рівня, довговічності та загальної якості життя, а також допомагає захистити клітинні ушкодження від вільних радикалів. Убіхінол - це відновлена форма CoQ10 - насправді це та сама молекула, але коли CoQ10 відновлюється, він приймає два електрони, що перетворює його на те, що ми називаємо убихинолом.

Виробництво убіхінолу збільшується з раннього дитинства до 20-30 років. На той час, коли вам виповниться 30 років, він починає знижуватися. Молоді люди можуть використовувати добавки CoQ10 досить добре, але ті, кому понад 25 років, краще справляються з убіхінолом, оскільки він легше засвоюється. Тим, кому за 40, рекомендується приймати убихинол замість CoQ10.

Близько 90% або більше активних форм кисню (АФК) у вашому організмі виробляються у мітохондріях. Ви можете думати про мітохондрії як двигун, в результаті якого відбувається згоряння (або метаболізм), що утворює вихлопні гази, які по суті є причиною псування продуктів. Одна з функцій убіхінолу – поглинати ці побічні продукти. Коли рівень убіхінолу низький, побічні продукти залишаються і починають ушкоджувати клітину.

Хоча це може бути корисно практично для всіх, особливо якщо ви прагнете боротися з природним процесом старіння і боротися з нестачею енергії, яку ви відчуваєте в міру дорослішання, це особливо важливо для тих, хто приймає препарат статину. Це тому, що коли ви приймаєте препарат статину, ви виснажує своє тіло первинним джерелом енергії для свого серця, а також знижує антиоксидантний захист різних ліпідів у крові, які необхідні для нормального обміну речовин.

Природні джерела убіхінолу можна знайти в різних продуктах - найвищі рівні присутні в м'ясі органів, таких як серце, печінка і нирки, а також в яловичині, соєвій олії, скумбрії та арахісі. Проте рівні таких продуктів не досить високі, щоб отримати користь, про яку ми говоримо в цій статті.

Зменшує побічні ефекти статинів

Серце – це найенергоємніший орган у вашому тілі, тому неважко зрозуміти, наскільки руйнівним може бути виснаження основного джерела клітинної енергії вашого тіла. У той час як статини використовуються для запобігання серцевим захворюванням, ви фактично збільшуєте свій ризик, коли виснажує свій організм CoQ10. Тому, якщо ви приймаєте статини, вам настійно рекомендується приймати убіхінол, щоб протистояти шкоди, яку завдає самим препаратом.

Статистика показала, що 25% людей, які приймають статини, припинили прийом через 6 місяців через небажані побічні ефекти, а саме м'язові болі та слабкості. Статини знижують рівень коензиму Q10, який необхідний для вироблення енергії в м'язових клітинах, тому якщо вироблення енергії зменшується за рахунок зниження вироблення CoQ10, це може викликати побічні ефекти, пов'язані з м'язами.

У дослідженні, опублікованому в журналі Medical Science Monitor, споживачам статинів з м'язовим болем давали CoQ10 двічі на день протягом місяця, порівняно з контрольною групою, яка отримувала плацебо. Результати показали, що 75% пацієнтів, які приймали CoQ10, повідомили про зниження болю порівняно з відсутністю поліпшення групи плацебо. Це спонукало дослідників дійти невтішного висновку, що поєднання добавок CoQ10 зі статинами, можливо, допоможе людям залишитися на лікуванні.

Традиційно коензим Q10 був однією з найпопулярніших добавок для здоров'я серця, які використовуються людьми, які приймають статини для зниження рівня холестерину, але в даний час дослідження показали, що прийом убіхінолу - найкращий спосіб повернути загальний рівень CoQ10 до здорового рівня, якщо ви також приймаєте статини. Дослідження показали, що додавання убіхінолу протягом шести місяців статистично може значно знизити біль у м'язах і чутливість майже на 54%.

Зменшує ризик серцевих захворювань

Маркером здоров'я серця є С-реактивний білок. Коли C-реактивний білок показує підвищений рівень, це говорить про те, що у вас підвищений ризик серцевих захворювань це тому, що він є маркером запалення. Двома іншими маркерами запалення є гамма-глутамілтрансфераза (ГГТ), яка є раннім маркером серцевої недостатності та NT-proBNP. Існує зв'язок між рівнем цих маркерів та убіхінолом - коли додається убіхінол, ці маркери знижуються, і гени, пов'язані з ними, пригнічуються.

Запобігає серцевим нападам

Дослідження, опубліковане в журналі Американського коледжу кардіологів, показало, що додавання CoQ10 значно зменшило ймовірність таких подій як серцеві напади на 43%. Інше дослідження показало, що у людей, які щодня приймали добавки CoQ10 протягом трьох днів після серцевого нападу, рідше траплялися серцеві напади та біль у грудях.

У дослідженні взяли участь 420 пацієнтів з усього світу, які мали серцеву недостатність - половина отримала коензим Q10 (CoQ10), а інша половина - плацебо. CoQ10 знижував ризик пацієнтів, близькими до смерті або серйозними симптомами погіршення, на 50%, включаючи госпіталізацію – лише 29 пацієнтів у групі CoQ10 мали таку подію порівняно з 55 пацієнтами у групі плацебо.

Крім того, CoQ10 також удвічі зменшив ризик смерті від усіх причин, який мав місце у 18 пацієнтів у групі CoQ10 порівняно з 36 пацієнтами у групі плацебо.

Знижує кров'яний тиск

В огляді 12 клінічних досліджень дослідники повідомили, що CoQ10 може знизити артеріальний тиск. Результати, опубліковані в Журналі Людської Гіпертонії, дійшли висновку, що прийом CoQ10 може знизити артеріальний тиск систоли (це число у верхній частині вашого показання артеріального тиску) до 17 мм рт.ст., а діастолічний тиск (число внизу) на 10 мм рт . без побічних ефектів.

Знижує рівень холестерину

Загальна, але важлива користь для здоров'я серця від убіхінолу полягає в тому, що він також діє як антиоксидант у вашій крові, запобігаючи окисленню холестерину ЛПНЩ, тим самим допомагаючи запобігти атеросклерозу.

Для тих, хто приймає препарат статинів, убіхінол може бути корисним, тому що статини відключають вироблення коензиму Q10 в організмі, а добавки убіхінолу можуть заповнювати ці рівні, не впливаючи на дію препарату статинів, що знижує рівень холестерину.

Скільки убіхінолу слід приймати?

Ось зручна розбивка для зручності:

  • Якщо ви молодше 30 років і у вас добре загальне здоров'я, спробуйте дозу 30 мг КОQ10.
  • Якщо вам від 30 до 40 років, і у вас хороший загальний стан здоров'я, може бути достатньо 60 мг дози. Якщо ви відчуваєте втому, знижену фертильність або приймаєте статини,
  • Якщо вам віком від 40 до 50 років, і у вас хороше загальне здоров'я, може бути достатньою доза 100 мг КОQ10. Якщо ви страждаєте від високого кров'яного тиску, приймаєте статини або маєте проблеми із серцем, краще підійде доза 200 мг coQ10 або 100 мг убіхінолу.
  • Якщо ви старше 50 років, доза убіхінолу 100 мг є ідеальною.

#

Вік

Доза препарату

1

Якщо ви молодше 30 років

спробуйте дозу 30 мг КОQ10.

2

Якщо вам від 30 до 40 років

спробуйте дозу 100 мг убіхінолу (або 200 мг коензиму 10).

3

Якщо вам від 40 до 50 років

найкраще підійде доза 200 мг coQ10 або 100 мг убіхінолу.

4

Якщо ви старше 50 років

доза убіхінолу 100 мг є ідеальною.

Пам'ятайте, що CoQ10 та убіхінол є жиророзчинними, тому найкраще приймати їх з їжею для покращення засвоєння. Також зверніть увагу, що зазвичай потрібно не менше трьох тижнів, а іноді й до трьох місяців, щоб помітити всі переваги.